zpět na novinky

MD logistika zvýší kapacitu pro mražené zboží zhruba o pětinu

MD logistika zvýší kapacitu pro mražené zboží zhruba o pětinu

Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila společnost MD logistika výstavbu nové mrazírenské komory C10 ve svém areálu v Dašicích ve východních Čechách. Firma tak pokračuje v rozšiřování svých skladových kapacit.

„Stále vnímáme ze strany zákazníků trvající poptávku po kvalitních skladovacích prostorech, což platí především o mražených skladech. Pro chystaný sklad proto již máme reálné poptávky stávajících i nových zákazníků,“ říká generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar.

Mrazírenská komora C10 nabídne na ploše 1778 m2 v základním uspořádání 3692 paletových míst při standardní teplotě -24°C. Sklad díky svému vnitřnímu prostoru 33 900 m3 pojme zhruba 112 plných kamionů zboží a zvýší tak kapacitu MD logistiky pro mražené zboží zhruba o pětinu.

Výstavbu na základě výběrového řízení provede firma MARHOLD, se zahájením zkušebního provozu se počítá v prosinci letošního roku. Jde o investici ve výši 70 mil. Kč.

Budova bude bezprostředně sousedit se zatím nejnovějším mrazírenským skladem C9 zprovozněným v roce 2017 a bude mít i srovnatelnou velikost. „Dispozice budovy bude podobná jako u C9 a její světlá výška umožní uložení pěti paletových regálů nad sebou. Spolu s C9 půjde o jednu z největších nedělených mrazírenských komor v republice,“ uvádí technický ředitel MD logistiky Milan Stránský.

Uspořádání skladu bez jediného vnitřního sloupu umožní jeho stoprocentní osazení regály a dovoluje i maximální variabilitu jejich uspořádání. Počítá se s instalací úsporných LED světel, které mají oproti klasickým svítidlům nižší tepelný výkon do okolí, což je v chlazeném prostoru žádoucí. Nová mrazírenská komora bude napojena na stávající strojovnu chlazení, jejíž výkon je po nedávné modernizaci dostačující. Fasáda budovy bude opláštěna trapézovými plechy a její východní stěna orientovaná ven z areálu MD logistiky bude porostlá zelení.

Tato rozsáhlá investiční akce není jediná, kterou MD logistika v současné době připravuje – ve fázi projektové přípravy je také výstavba suchého skladu S2 o kapacitě 40 000 paletových míst v Dašicích.