zpět na novinky

Mezinárodní strojírenský veletrh 2021 ve znamení restartu a digitalizace. Chybět nebude balicí linka.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2021 ve znamení restartu a digitalizace. Chybět nebude balicí linka.

Letošní 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který se koná od 8. do 12. listopadu na výstavišti v Brně, opět představí nejnovější a inovativní průmyslové technologie. Hlavním tématem je digitalizace průmyslu, která bude zvýrazněna ve speciální expozici Digitální továrna 2.0. Veletrh tak reaguje na výrazný nástup digitálních technologií do průmyslové praxe. MSV bude také důležitým signálem pro restart ekonomiky. Chybět nebude oblíbená balicí linka tentokrát pod názvem Markem-Imaje Packaging Live.

Názornou ukázkou digitální transformace průmyslu bude expozice Digitální továrna 2.0 v pavilonu F. Cílem projektu je ukázat cestu k tomu, aby se Česká republika stala „laboratoří Evropy“, kde se nasazují, pilotují a úspěšně rozvíjejí nové technologie a s nimi spojené postupy vedoucí k vyšší efektivitě. Zlatým partnerem projektu se stala společnost Siemens. Dalšími partnery jsou společnosti Cerebrica a Grant Thornton. Hlavní částí Digitální továrny 2.0 bude tematicky strukturovaná expozice, ve které firmy odprezentují konkrétní řešení a případové studie. „Zaměřili jsme se zejména témata jako umělá inteligence ve výrobě, inteligentní robotika, nové firemní datové systémy nebo blockchain,“ upřesnil ředitel MSV Michalis Busios.

KUKA opět na scéně 

Tradičně silnými obory na Mezinárodním strojírenském veletrhu budou obrábění a tváření. Dobře zastoupen bude také obor plasty, pryže, kompozity. Z oboru elektronika, automatizace a měřicí technika nechybí například firmy jako KUKA, Stäubli Systems a Zeltwanger AMT. Pozornost bude věnována také 3D tisku.

Bohatý doprovodný program

Součástí MSV bude doprovodný program složený z konferencí a zajímavých přednášek. Novinky z plastikářského průmyslu představí 11. listopadu konference Moderní technologie v plastikářském průmyslu. Ve stejný den proběhne v konferenčním sále Morava (přízemí pavilonu A3) Paletový den EPAL. Mediálním partnerem akce je magazín Packaging Herald.

Veletrh Transport a Logistika nabídne řadu dopravních a logistických řešení, které navazují na průmyslové technologie. Veletrhu se zúčastní italská společnost IMANPACK PACKAGING & ECO SOLUTIONS SPA, Kardex, Kasys, SysTech Group a další. Představí se také mnoho nových vystavovatelů, například italské firmy Bonotto Packaging a GRUNIVERPAL a Zemský výbor EPAL pro Českou a Slovenskou republiku. Součástí doprovodného programu bude projekt Markem-Imaje Packaging Live, tedy oblíbená balicí linka s komentovanými ukázkami v pavilonu A2. Hlavním tématem veletrhu Envitech bude cirkulární ekonomika neboli systém opětovného využívání materiálů. Tato problematika se řadí k prioritám udržitelného rozvoje v Evropské unii a spočívá především v zodpovědném zacházení se zdroji a optimalizaci výrobních procesů.

Veletrh otevírá své brány vždy v 9 hodin ráno. Od pondělí do čtvrtka bude otevřeno do 17 hodin, v pátek do 16 hodin.