zpět na novinky

MODUS investoval přes 160 milionů

MODUS investoval přes 160 milionů

Firma Modus investovala do nové výrobní linky na zpracování hliníku. Sortiment kancelářských a průmyslových svítidel tím rozšiřuje i o sériovou výrobu vlastních hliníkových svítidel. Nová technologie si v českolipském závodu vyžádala investici v řádu milionů korun. V posledních pěti letech investovala firma do modernizace své výroby již celkem přes 160 milionů.

Největší tuzemský výrobce LED svítidel si v rámci automatizace výroby pořídil také speciálního svařovacího robota pro hliníkové materiály. Nová linka je součástí komplexu českolipského závodu, ve kterém firma produkuje nyní již na 65 různých skupin lineárních, čtvercových, kruhových i LED svítidel s oblými rohy.

„Rozšířením výroby reagujeme na nejnovější trendy ve výrobě LED svítidel i na rostoucí poptávku našich odběratelů. Hliníkové tělo nové řady svítidel Exal má vedle designového efektu vliv především na chlazení světelného zdroje a tím pádem na jeho vyšší životnost,“ uvádí Jan Kavka, obchodní manažer společnosti Modus.

Výrobce svítidel spolu se 45 skupinami konvenčních svítidel celkem týdně vyrobí a do celého světa exportuje na 25.000 kusů.

O specifikách balení svítidel se dočtete v srpnovém vydání magazínu Packaging Herald.