zpět na novinky

Nezadržitelný vzestup kooperativních robotů od Universal Robots

Nezadržitelný vzestup kooperativních robotů od Universal Robots

Neustálá potřeba zefektivňování výroby spolu s dalšími faktory, jako je rostoucí nedostatek pracovníků a posilování konkurenceschopnosti, podpořily vznik zcela nového druhu robotů, které si navíc již mohou dovolit i menší a střední firmy.

Základním důvodem proč v posledních letech zaznamenáváme intenzivní zájem výrobních firem o nasazení kooperativních robotů nebo zkráceně „cobotů“ je potřeba navyšování produkce při současném snižování výrobních nákladů, zvýšení flexibility a efektivity výroby.

V porovnání s tradičními průmyslovými roboty pronášejí kooperativní roboty do výrobního procesu zásadní změnu, kdy jsou nasazovány v širokém spektru různorodých aplikací a pracují v bezprostřední blízkosti člověka, aniž by vyžadovaly dodatečné bezpečnostní zábrany.

Coboty jsou právě proto konstruovány tak, aby byly samy o sobě bezpečné. Proto jsou na rozdíl od tradičních průmyslových robotů zásadním prvkem nového přístupu k automatizaci, kdy se robot stává skutečným pomocníkem či spolupracovníkem zaměstnanců ve výrobě a v mnoha dalších odvětvích.

První kooperativní robot byl uveden na trh společností Universal Robots na konci roku 2008 po více než třech letech intenzivního vývoje. Společnost Universal Robots je neustále lídrem v oblasti kolaborativních robotů. Přijďte se seznámit s nabídkou kolaborativních robotů od společnosti Universal Robots v rámci MSV 2016 v Brně na pavilón C stánek 020.