zpět na novinky

Nová transparentní tuba Optika od Uflexu

Nová transparentní tuba Optika od Uflexu

Uflex vyvinul flexibilní tuby, které mají všechny výhody flexibilních vícevrstvých laminátů. Originální přístup, který společnost nazývá ABC (Aesthetics = estetika, Barrier properties = bariérové vlastnosti, Counterfeit-proof = odolnost vůči padělání), přináší značkám flexibilitu a neomezené možnosti.

Flexibilní tuby Uflex zaujmou estetickými přednostmi, jako je mj. potisk po celém obvodu, možnost marketingového využití celého pláště tuby od ústí po dno, grafika s vysokým rozlišením, pokročilý soutisk metalických efektů, laminace v rejstříku, skvělá povrchová úprava aplikací matných a lesklých efektů a lakování vytvrzované elektronovým paprskem pro ultravysoký lesk.

Další výhodou je úprava bariérových vlastnosti na zakázku tak, jak vyžaduje balený produkt. Většina laminátových tub, vyráběných po celém světě podle hesla „jedna velikost padne všem“, má typicky třívrstvou strukturu PE/Al/PE, která příliš neumožňuje přizpůsobit bariérové vlastnosti. Uflex umí zkombinovat PES, pokovený PES, holografický pokovený PES, hliníkovou fólii, EVOH/nylon, SiOx2 ovrstvené a AlOx ovrstvené transparentní bariérové materiály – všechny nebo jen některé – v závislosti na požadavcích baleného výrobku. A na základě svých zkušeností s hologramy může nabídnout také bezpečnostní prvky pro ochranu značky proti padělání, jako jsou čočky, bezpečnostní proužky a mnoho dalších.

Ish Dhawan, vedoucí vývoje výrobků Tubes, Uflex, k výhodám transparentních tub Optika dodává: „Zavedli jsme speciální postup, jenž dodává tisku a obrazům hloubku, která zdůrazní hlavní prvky návrhu. Bezešvý potisk zvenčí i zevnitř s metalickými efekty v kombinaci s refrakčními vlastnostmi průhledné tuby vizuálně zapůsobí v místě prodeje. Jako nejvnitřnější vrstvu jsme pro Optiku použili ultračirý polyetylen, který přidává zcela hypnotizující efekt. Jak se v průběhu času obsah tuby spotřebovává, optická iluze založená na vnitřní potisku vytváří výrazné vizuální efekty.“