zpět na novinky

Nové tahače a plošinové vozíky překvapily bezpečností i výkonem

Nové tahače a plošinové vozíky překvapily bezpečností i výkonem

Nové výkonné elektrické tahače a plošinové vozíky od Linde Material Handling (LMH) jsou vybaveny rozsáhlými bezpečnostními prvky, zlepšeným jízdním komfortem a výkonnou technologií pohonu. Uplatnění najdou u výrobců automobilů a ocelových dílů, na letištích, v provozech velkoobchodů nebo v oblastech s náročnými požadavky na tichý provoz.

Elektrické tahače, které svým designem připomínají lehké nákladní automobily, jsou i přes své malé rozměry extrémně výkonné. Například v úzkých uličkách skladů spolehlivě přemístí velké množství beden či přepravek na zeleninu. Novinky s označením P120 až P350 jsou určeny pro tažení nákladů s hmotností 12, 18, 25, 30 a 35 tun. U modelu P250 je navíc na výběr mezi verzí s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav. Plošinové vozíky Linde W20 a W30 jsou schopny převážet 2 a 3 tuny užitečného zatížení na nákladové plošině nebo alternativně utáhnout přívěs s hmotností až 6 tun. I zde jsou možnosti volby ohledně délky rozvoru náprav.

„Nová řada elektrických tahačů a plošinových vozíků byla kompletně přepracována z hlediska výkonu a ergonomie, což přináší významné výhody jejich provozovatelům. Navíc jsou  ještě odolnější při přepravě nákladu na dlouhé vzdálenosti, což zvyšuje efektivitu jejich provozu,“ uvádí Sandra Karras, produktová manažerka skladových technologií v LMH, a dodává: „Kromě toho, že jsou stejně obratné a bezpečné, využívají jako zdroj energie buď olověné, nebo lithium-iontové baterie.“

Tahače a plošinové vozíky zvládají nájezdy, stoupání a jízdu na dlouhé vzdálenosti rychle a spolehlivě. Díky výkonným elektromotorům dosáhnou rychlosti až 25 km/h. Prostorná kabina s širokým protiskluzovým nástupem, velkým přístrojovým displejem, pohodlnými sedačkami, klimatizací, osvětlením a mnoha dalšími prvky volitelné výbavy, nabízí dokonalé pracovní prostředí. Přídavná okna ve dveřích a na střeše kabiny poskytují řidiči výborný výhled do stran a nahoru, který je důležitý zejména ve stísněném a nepřehledném prostoru. Zavírání dveří je elektronicky monitorováno a tahač se tak může rozjet, až když jsou dveře bezpečně uzavřeny. 

Další bezpečnostní prvky a vylepšení

Na svažitém terénu nebo na rampách by mohlo dojít k nežádoucímu zrychlení tahače, čemuž lze předejít stisknutím tlačítka aktivovat systém automatického udržování rychlosti na svahu. Další bezpečnostní výbava zahrnuje ochrannou mřížku zadního okna, nouzové vypínače na pravé a levé straně v zadní části vozidla, masivní kovový štít v přední části, dvojitá zrcátka na dveřích a speciální doplňky osvětlení jako je např. Linde BlueSpot. Všechny zmíněné volitelné položky zvyšují jízdní komfort a bezpečný provoz. Potěšení z jízdy zajišťuje i plně odpružený a odtlumený inovativní podvozek.