zpět na novinky

Nový asistenční systém řeší mrtvý úhel v okolí VZV

Nový asistenční systém řeší mrtvý úhel v okolí VZV

Pokud chodec vstoupí do mrtvého úhlu v okolí vysokozdvižného vozíku, může snadno dojít k nehodě. Podle institutu Německého sociálního úrazového pojištění (DGUV) byla v roce 2016 zaznamenána ve 44 % nahlášených nehod s účastí vysokozdvižného vozíku přítomnost další osoby, která byla zasažena, přimáčknuta vozíkem nebo utrpěla podobné zranění.

Společnost Linde Material Handling nyní nabízí asistenční kamerový systém Surround View, který předchází vzniku podobných nebezpečných situací.

Zobrazování okolí je stále založeno na aktuálních záběrech z kamer umístěných v blízkosti vozíku, ale namísto jednoho celkového obrazu systém generuje přední, zadní a dvě boční zorná pole. Výhodou tohoto řešení je, že jsou pohledy kamer zobrazeny v poměru 1:1 jako dělený obraz na pohledovém monitoru v kabině řidiče vozíku. Tím se vyloučí zkreslené, a tudíž nejasné znázornění překrývajících se oblastí pohledu kamer, které jsou schopny vytvořit jednodušší systémy. Pokud se někdo objeví v překrývajícím se pohledu dvou kamer, zobrazí se zároveň na obou zorných polích.