zpět na novinky

Novým distributorem Universal Robots v ČR je Schmachtl CZ

Novým distributorem Universal Robots v ČR je Schmachtl CZ

Společnost Schmachtl CZ na trhu ve střední Evropě dlouhodobě zastupuje desítky výrobců komponent pro průmysl, automatizaci, elektro a další obory. Nyní se stala dalším distributorem kolaborativních robotů Universal Robots v České republice. Ty tak bude možné nasadit v ještě více firmách, které chtějí současně zvýšit produktivitu, zlepšit kvalitu výrobků a ulehčit zaměstnancům od namáhavé práce.

„Česká republika patří zejména díky dodavatelům pro automobilový průmysl k evropské špičce využívání automatizace ve výrobě. Naší vizí je i nadále pronikat do dalších průmyslových oborů. Studie a příklady z praxe totiž potvrzují o 85 % vyšší efektivitu firem, které vedle svých pracovníků integrují do výroby kolaborativní roboty. A to je už významný přínos. V této souvislosti nám rozhodnutí expandovat a představit společnost Schmachtl CZ jako našeho dalšího silného distribučního partnera přišlo jako důležitý strategický krok. Věříme, že v blízké budoucnosti uvidíme vzájemné výhody naší spolupráce,“ uvedl Pavel Bezucký, generální ředitel společnosti Universal Robots pro trh střední a východní Evropy, Ruska & CIS.

Partnerské firmy, které dodávají své výrobky prostřednictvím společnosti Schmachtl CZ jsou uznávanými světovými výrobci komponent a zařízení pro užití ve všech průmyslových oblastech. „Schmachtl CZ nabízí komplexní systémová řešení z jedné ruky. Jsme etablovaným a spolehlivým dodavatelem automatizační techniky, který klade důraz na mnohaleté zkušenosti v oblasti bezpečnosti strojních zařízení. Nabídka naší společnosti sahá od jednotlivých součástí až po komplexní analýzy, koncept a realizace řízení nebo zabezpečení strojů a technologií. Jsme rádi, že do našeho portfolia bude odteď patřit Universal Robots,“ říká Robert Tesař, prokurista a vedoucí divize automatizace společnosti Schmachtl CZ.

Dalšími dlouholetými distributory Universal Robots v České republice jsou společnosti Amtech (Buchlovice) a Exactec (Liberec).