zpět na novinky

Ochrana přírody je v našich rukou a to se týká i balení…

Ochrana přírody je v našich rukou a to se týká i balení…

Stále více se klade důraz na nakládání s odpady a mnoho firem na tento trend reaguje.

Klopové krabice s automatickým dnem jednak šetří čas při skládání, ale jsou také recyklovatelné. Vždy je potřeba myslet na to, že pokud dáváme krabici do kontejneru na papír, je potřeba z ní odstranit veškerou lepicí pásku nebo obaly na doprovodnou dokumentaci, které jsou ve většině případů z PE. Jestliže je na krabici papírová lepenka, tak i tu lze recyklovat společně s krabicí.

Výše byly zmíněny papírové lepicí pásky, které jsou dobrou alternativou plastových pásek. Papírová páska je velmi odolná díky tloušťce 110 mikronů. Lepidlo, které se na ně používá, je přírodní kaučuk. Tento typ lepidla se vyznačuje vysokou přilnavostí a odolností vůči chladu.

Trendem jsou také papírové tašky, které nahrazují plastové tašky i v potravinových řetězcích. Papírové tašky jsou odolné díky silnému kraftovému papíru. Mimo jiné je lze i potisknout vlastním logem firmy.

Co se týče výplní, tak i zde existují varianty. Namísto plastových polštářků nebo chipsů se může použít mačkaná papírová výplň, která jednak ochrání daný produkt, ale také vyplní prázdné místo v krabici.

Další alternativou je FloPak z kukuřičného škrobu (hlavní foto), který je rozložitelný a také antistatický.

Rajapack si velmi dobře uvědomuje problematiku životního prostředí a proto stále rozšiřuje svoji nabídku ekologických produktů.