zpět na novinky

OTK GROUP navyšuje výrobu IML etiket

OTK GROUP navyšuje výrobu IML etiket

Společnost OTK GROUP kopíruje vývojové trendy a navyšuje výrobu In Mould Labelů (IML). Trendem balení je nyní více dekorativní obal a využití celé plochy produktů. Ty by již neměly vypadat jen atraktivně v regálech, ale měly by mít druhotné využití. Například možnost zvýšit atraktivitu domova pro spotřebitele. Výrobky, které bývaly skryty na zadní straně skříně, jsou nyní doma dávány na čestné místo.

Vzhledem k tomu, že OTK má za sebou více než pět let zkušeností v tisku IML etiket může nadále zdokonalovat tiskové technologie IML etiket. Koncem března byl v OTK GROUP po úspěšném testování převeden do reálného provozu nový archový ofsetový stroj KBA Rapida 106-7+L se 7 barevnými a 1 lakovací jednotkou na IML. Výrobní kapacita IML je již nyní 300 mil. ks pro rok 2017.

In Mold Labels  vynikají výbornou kvalitou potisku produktu a jsou bezpochyby jednou z nejmodernějších technik v oboru plastových obalů.

Technologie IML zaručuje dokonalé výsledky značení: žádné zbytky lepidla, žádné zvrásnění a žádné bubliny. Etiketu nelze odstranit, protože se aplikuje na plastový obal souběžně ve fázi vstřikování a stává se jeho součástí. Jedna z velkých přednostní je, že obal a štítek jsou tvořeny stejným materiálem a mohou být proto plně recyklovány. Tento typ značení je nejlepší řešení pro zdobení plastových nádob pro zmrazené, chlazené produkty, potraviny a kosmetiku. Etikety jsou odolné proti poškrábání, nemohou prasknout a nejsou náchylné na semknutí.