zpět na novinky

PHOENIX má nový moderní sklad pro farmaceutickou logistiku

PHOENIX má nový moderní sklad pro farmaceutickou logistiku

Společnost PHOENIX lékárenský velkoobchod otevřela u dálnice D1 u Brna nové moderní pre-wholesalingové centrum určené k zásobování tuzemských i středoevropských zákazníků převážně z řad distribučních společností.
Budova s plochou 10 500 m2 nabízí s více než 20 000 paletovými místy největší kapacitu v České republice pro skladování a logistiku léčiv ve všech obvyklých teplotních režimech.

Vedle skladů v Praze a Vysokém Mýtě je brněnský sklad firmy již třetím v České republice, ze kterého poskytuje logistické služby farmaceutickým výrobcům. Podle zástupců společnosti si jeho výstavbu vyžádala především rostoucí poptávka v důsledku stále četnějších projektů optimalizace dodavatelského řetězce na straně výrobců.

Na 10 500 m2 je možné skladovat 19 000 paletových míst v takzvaném ambientním režimu. Dalších 560 paletových míst je určeno pro skladování léčiv při teplotách mezi 2 až 8 °C s možností zdvojnásobení kapacity. Pro psychotropní léčiva, cytostatika a zboží vysoké hodnoty je aktuálně vyčleněno přibližně 800 míst. Nedílnou součástí areálu jsou i prostory pro doprovodné aktivity výrobního charakteru s certifikací SDP.

V současné době velkoobchod disponuje v České republice celkovou kapacitou více než 40 000 paletových míst. Společnost je součástí PHOENIX Group, vedoucího evropského distributora léčiv se sídlem v německém Mannheimu.