zpět na novinky

Pro koboty LBR iisy nic není nemožné

Pro koboty LBR iisy nic není nemožné

Společnost KUKA představila novinku, která dále rozšiřuje její nabídku robotů spolupracujících s člověkem. Jedná se o nové modely kobotů: LBR iisy 3 R760, LBR iisy 11 R1300 a LBR iisy 15 R930. Díky většímu užitečnému zatížení, delšímu dosahu a vyššímu stupni krytí jsou vhodné pro širokou škálu nových úkolů a aplikací nejen v průmyslu, ale i v řadě dalších odvětví.

S lehkými koboty řady LBR iisy je robotika snadná, neboť uvedení do provozu je otázkou několika minut, a to i bez předchozích znalostí robotiky nebo programování. Umožňuje to nový operační systém iiQKA.OS od společnosti KUKA, který se snadno a intuitivně používá.

„Společnost KUKA vyvinula LBR iisy s cílem usnadnit nasazení robotů v nových aplikacích, které využíjí snadnou implementaci nových kobotů. Ve spojení s operačním systémem iiQKA.OS nejsou nutné speciální technické znalosti,“ vysvětluje Radek Velebil, sales manager KUKA CZ&SK.

Mezi typické oblasti jejich použití patří manipulace, montáž, testování a obsluha strojů. Všechny roboty uvedené řady nabízejí velmi dobrý poměr cena/výkon a mají plnou servisní podporu KUKA.

Užitečné zatížení variant LBR iisy je 11, respektive 15 kg. Dosah činí 1 300 mm, respektive 930 mm. Oba roboty lze montovat na podlahu, na strop či na stěnu, a splňují požadavky stupně krytí IP54 – jsou tedy dobře chráněny před prachem a vlhkostí. Nejvyšší prioritou u kobotů LBR iisy je bezpečnost – od mechaniky zabraňující úrazům až po implementaci bezpečnostních funkcí robotického systému. Koboti jsou řízeni pomocí prostorově úsporného řídicího systému KR C5 s jmenovitým napětím 230 V. V rámci KUKA Marketplace je k dispozici dokonale sladěné příslušenství, jako jsou chapadla a vizuální senzory pro různé aplikace.