zpět na novinky

RC Cola v nových lahvích

RC Cola v nových lahvích

Společnost Kofola relaunchuje značku Royal Crown Cola, známou spíše pod zkráceným názvem RC Cola. Původem americká značka, jež vznikla v roce 1905, se prodává v 45 zemích a představuje v současnosti číslo tři na světovém trhu kolových nápojů.

„Značku Royal Crown Cola jsme relaunchovali tak, abychom vystihli její pravou podstatu a původ. Má totiž bohatý příběh, který málokdo zná. Je to tradiční americká kola z jihu USA, která byla kdysi lékem na mnohé neduhy. Stvořil ji lékárník Claud Hatcher a popíjeli ji jižané po práci na verandě v houpacím křesle, dobře vychlazenou s několika kostkami ledu,“ popisuje senior brand manažerka Lucia Tarbajovská.

Royal Crown Cola je v nových skleněných lahvích už nyní k dostání v gastro provozovnách. Svým lékarnickým vzhledem má nový obal připomínat „jakousi medicínu“.

Kromě nového vzhledu prošla Royal Crown Cola změnou receptury. Standardní varianta je oslazena třtinovým cukrem, aby byla ještě „více jižanská“. Portfolio je rozšířeno také o lehčí variantu se stévií, která má o 50 % méně kalorií.

Kofola má smlouvu uzavřenou se společností Royal Crown Cola International, změna podoby značky je tak záležitostí pouze českého a slovenského trhu.

Zdroj: Mediaguru