zpět na novinky

Rohlik Group investuje do automatizace až 400 milionů eur

Rohlik Group investuje do automatizace až 400 milionů eur

Společnost Rohlik Group v rámci automatizace nainstaluje ve svých distribučních centrech automatizovaný skladovací a vyhledávací systém (ASRS), čímž zvýší efektivitu vychystávání objednávek a využití kapacity.

Rohlík spustí první automatizované řešení u společnosti Knuspr.de v Mnichově, konkrétně se bude jednat o zavedení systému AutoStore. Skupina bude rovněž využívat Shuttle-System ve svých skladech v Česku a Rakousku. Následovat bude postupné zavádění automatizace na stávajících a nových evropských trzích. V první fázi bude do automatizace investováno přibližně 45 milionů eur a v letech 2022 – 2025 bude do dalších distribučních center investováno celkem až 400 milionů eur.

Skladovací boxy systému AutoStore od společnosti Element Logic jsou vertikálně umístěné do mřížky a uložené v krychlové struktuře. Boxy vybírají roboti, kteří se pohybují po konstrukci na kolejnicích. Ta je doplněná o efektivní vychystávací pracoviště. Tento klíčový automatizační prvek přinese společnosti Knuspr.de trojnásobné zvýšení produktivity vychystávání a o více než 30 % větší skladovací prostor v mnichovském skladu. Ten bude prvním, kde se automatizované řešení zavede.

Postupně budou přibývat i další distribuční centra. Pro zajištění nejlepší kvality výrobků je mnichovské distribuční centrum rozděleno do několika teplotních zón: suché, chlazené a mražené. Automatizace v Knuspr.de pokryje v první fázi suchou zónu, v rámci které se nachází až 10 000 produktů, pokryje tak 60 % tohoto sortimentu.