zpět na novinky

Rotační výsekový stroj se při výrobě inmould etiket osvědčil

Rotační výsekový stroj se při výrobě inmould etiket osvědčil

Společnost ScanMould sídlící v dánském městě Jyllinge již půl roku disponuje rotačním výsekovým strojem Rapida RDC 106 od společnosti Koenig & Bauer (KBA), na kterém vysekává inmould etikety.

Tato společnost založená teprve před dvěma lety tak patří k prvním uživatelům rotačních výsekových strojů na bázi archových ofsetových strojů Rapida. ScanMould odhaduje, že stroj Rapida RDC 106 vyrábí přibližně devětkrát efektivněji než klasický plochý výsekový stroj. Přispívají k tomu zejména vyšší vysekávací výkon 12 500 archů za hodinu (u jiných aplikací až 15 000 archů za hodinu) a kratší přípravné časy.

Výsekový stroj lze připravit přibližně třikrát až čtyřikrát rychleji než běžné výsekové stroje. Nástroje a formy, které jsou pro vysekávání potřebné, jsou kromě toho výrazně levnější než u běžného plochého výsekového stroje. „Je to zdaleka ten nejefektivnější výsekový stroj na trhu,“ poznamenává Martin Fundal, výkonný ředitel společnosti ScanMould, která se specializuje na tisk a vysekávání inmould etiket.