zpět na novinky

Růst nápojového průmyslu posiluje poptávku po strojích

Růst nápojového průmyslu posiluje poptávku po strojích

Celosvětová poptávka po strojích a zařízeních na výrobu, plnění a balení nápojů je neustále vysoká. Před zahájením veletrhu drinktec, který se koná od 11. do 15. září 2017 v Mnichově, jsou výrobci strojů optimističtí ohledně dalších perspektiv mezinárodního dodavatelského průmyslu.

V roce 2015 vzrostla mezinárodní poptávka po potravinářských a balicích strojích o 6 % na hodnotu 38 miliard eur. V průběhu 10 let tak vzrostl obchod se strojním zařízením o 52 %. Žádný jiný segment mezinárodního strojírenství se nemůže pochlubit podobným dynamickým rozvojem. Podle doposud vyhodnocených údajů roku 2016 z 52 průmyslově vyspělých zemí překročí uplynulý rok znovu úroveň obchodu se strojním zařízením z roku 2015.

Přibližně jedna třetina celosvětového objemu obchodování s hodnotou 38 miliard směřovala do nápojového průmyslu a průmyslu liquid food. K tomu je nutno připočítat stroje a komponenty jako jsou například vstřikovyfukovací stroje pro výrobu PET lahví, výměníky tepla, čerpadla, logistická řešení a komponenty určené pro automatizaci, které statisticky spadají do jiných strojírenských segmentů.

Veletrhu drinktec se na výstavní ploše 1540 000 m2 účastní rekordních 1600 firem ze 75 zemí (z toho 40 firem z Česka). Očekává se, že se do Mnichova vydá 75 000 obchodníků ze 170 zemí světa! Využijte kompletní návštěvnický servis přes www.expocs.cz.

drinktec_lettering_+date_D_rgb small