zpět na novinky

Sedm procent tvoří padělky

Sedm procent tvoří padělky

Ambicí organizátora akcí PIP a PPIP, společnosti World Business Inteligence (WBI), bylo spojit světové odborníky a dodavatele z oblasti inovativních obalových řešení s uživateli těchto balení. Kromě konferenční části WBI zprostředkoval možnost využít individuální setkání one-to-one.

Čtvrtý ročník mezinárodní konference Packaging Innovation Programme (PIP) a druhý ročník konference Pharma Packaging Innovation Programme (PPI), které se konaly 10. a 11. prosince v mnichovském hotelu Novotel, se zúčastnilo kolem 150 delegátů a dodavatelů. Nechyběli zástupci nápojářů, výrobců potravin, ale také například reprezentanti farmaceutického a drogistického průmyslu.

Podle World Customs Organization tvoří 7 % světového obchodu padělky. Jedním z frekventovaných témat proto bylo značení balení, které je zvlášť důležité ve farmaceutickém průmyslu. Tedy atraktivním odvětví pro různé padělatele, přičemž falzifikát léku může zabíjet.

Zajímavým zpestřením byly ukázky možností digitálního tisku a trend personifikace. Mediálními partnery byly magazín Packaging Herald a Innovation Leadership Forum. Více se konferenci budeme věnovat v únorovém vydání magazínu Packaging Herald.

 

IMG_0043 web webweb webIMG_0344 www