zpět na novinky

Společnost KYOCERA představila první produkční inkoustovou tiskárnu

Společnost KYOCERA představila první produkční inkoustovou tiskárnu

Společnost KYOCERA Document Solutions Czech představila 25. června ve svých prostorách v Praze 9 zástupcům odborného tisku nový inkoustový produkční tiskový stroj KYOCERA TASKalfa 15000c (Victoria). Stroj umí tisknout na širokou škálu médií různých velikostí, tlouštěk a typů pomocí úpravy vzdálenosti mezi inkoustovými hlavami a listy.

Japonské inkoustové zařízení zvané Victoria je určené pro komerční a průmyslové aplikace, jako jsou katalogy, direct mail a podobně. Barevně umí potisknout například reklamní letáky, manuály, ale poradí si také s potiskem standardních poštovních obálek. Technici firmy plánují testovat možnosti potisku etiket nebo příbalových letáků k léčivům.

Tato cenově výhodná alternativa k digitálnímu i ofsetovému tisku umožňuje tisk rychlostí až 150 stran A4 za minutu a může tisknout nepřetržitě až 9000 stránek za hodinu. Výhodou stroje je dlouhá životnost a minimální dopad na životní prostředí. K instalaci Victorie stačí pouhé dva dny.

Plánem společnost KYOCERA Document Solutions Czech je prodat v České republice a na Slovensku osm až deset strojů za rok.