zpět na novinky

Společnosti preferují bezpečnostní nože

Společnosti preferují bezpečnostní nože

Práce s noži a čepelemi dnes prakticky v jakémkoliv průmyslu vyniká specifickými nároky na bezpečnost. Většina společností tak čím dál častěji preferuje nabídku bezpečnostních nožů před běžně dostupnými noži.

Bezpečnost nožů s výměnnými čepelemi zajišťuje nejčastěji automatická pružina, která umožňuje rychlé zasunutí čepele, jakmile uživatel nože uvolní rukou posunovač čepele. Sofistikovanější nože pak fungují na principu odporu řezaného materiálu, kdy se po ztrátě kontaktu čepele s řezaným materiálem čepel zasouvá automaticky, aniž by uživatel posunovač čepele jakkoliv ovládal.

Samostatnou kategorií jsou pak nože s krytou čepelí, tedy nože určené zejména do obalového průmyslu a logistických a expedičních center. Takovéto nože bývají osazeny výměnnou čepelí, která je skrytá, nelze se tedy o ní jakkoliv poranit, avšak dostatečně dostupná řezanému materiálu.

Z nabídky společnosti TechniTrade můžete vybírat nože všech bezpečnostních úrovní v dostupných cenových relacích, a řadu dalších nástrojů vhodných pro dělení materiálů, vhodných pro jakýkoliv průmyslový obor.

Více zde.