zpět na novinky

Stock-Plzeň Božkov posiluje o prémiový nealko nápoj Fentimans

Stock-Plzeň Božkov posiluje o prémiový nealko nápoj Fentimans

Stock Plzeň-Božkov se stává výhradním distributorem značky Fentimans pro Česko a Slovensko. Nealko nápoj je populární po celém světě. Jeho portfolio tvoří prémiové limonády i toniky všech možných příchutí.

Všechno začalo už v roce 1905, když Thomase Fentimana poprosil jeho kolega o půjčku. Jako záruku mu poskytl recept na botanicky vařené zázvorové pivo. A protože půjčka nebyla nikdy splacena, Thomas se stal majitelem unikátní receptury a započal s výrobou zázvorového piva metodou botanical breewing.

Jako logo značky zvolil svou věrnou fenku – ta zdobí lahve produktů Fentimans i v současnosti. Úspěch značky přetrvává až do dnešní doby, kdy rodina Fentimans pokračuje ve výrobě lahodných a prémiových nápojů tou stejnou metodou botanického vaření, u které to všechno začalo. 

Portfolio nealkoholických nápojů značky je široké. Zahrnuje velkou škálu limonád s různými příchutěmi, ale i pestrou škálu ochucených toniků, které v kombinaci s kvalitním ginem, například Roku Gin nebo Tanqueray,  najdete v mnoha barech.

Mezi nejoblíbenější limonády patří ikonická Rose Lemonde, při jejíž výrobě se používá čistý růžový olej Otto, ze světoznámého růžového údolí v Kazanlaku v Bulharsku.  Za zmínku stojí také zázvorová limonáda Ginger Beer, unikátní cola s dotekem skořice, Curiosity Cola, či její kořeněná verze s nádechem třešní, Cherry Cola, a v neposlední řadě třeba limonáda Sparkling Rasberry s příchutí čerstvých malin či Mandarin and Seville Orange Jigger.