zpět na novinky

Terinex představuje tenkou fólii na varné obaly

Terinex představuje tenkou fólii na varné obaly

Britský výrobce a dodavatel potravinových a varných obalů Terinex uvedl na trh novinku Q-Tex, jednovrstvou PET fólii na balení potravin s možností tepelné úpravy, svařitelnou teplem a potiskovatelnou s vysokým rozlišením, která obdržela certifikaci PIRA a je vhodná pro použití v mrazničkách, mikrovlnných a horkovzdušných troubách.

Fólie Q-Tex má ve srovnání s alternativními lamináty pouze jednu vrstvu místo dvou, čímž dochází ke snížení spotřeby surovin a celý koncept je tak i trvale udržitelnější. Řešení je vhodné k balení pokrmů a hotových jídel konzumovaných mimo domov či stravovací zařízení, rovněž také potravin bezlepkových, zpracovaných, mražených, chlazených i skladovaných za pokojové teploty. Své uplatněné nachází i v retailu, kde ho lze využít například pro balení pekárenských výrobků.

Terinex nedávno spolupracoval se společností Kraft Heinz na použití Q-Tex pro nový výrobek Heinz Beanz – proslulé fazole na toustu jsou díky němu nyní dostupné v úhledném a pohodlném balení na cesty.