zpět na novinky

Třídění plechovek má TOP sezónu v létě

Třídění plechovek má TOP sezónu v létě

Pražané za prvních sedm měsíců roku 2019 vytřídili kolem 236,6 t kovových obalů, přičemž vloni to za celý rok bylo 262 tun. V hlavním městě je aktuálně 1032 šedivých kontejnerů na kovové obaly o objemu 1100 l. Poprvé se v ulicích metropole objevily v roce 2013.

„Na základě dosavadního vývoje odhadujeme, že letos zpracujeme a dotřídíme zhruba 450 tun kovového odpadu,“ uvedl ČTK Radim Mana, mluvčí Pražských služeb, které se starají o svoz a likvidaci odpadu. „Největší nápor plechovek bývá v létě a jen letos v červenci se jich svezlo 41,2 tuny.“

Kromě 1032 kontejnerů se v metropoli nachází také 22 podzemních nádob o kapacitě 1500 a 29 malých 240litrových nádob. V areálu Pražských služeb také od druhé poloviny roku funguje poloautomatická linka na třídění kovů.

Do kontejneru patří nápojové plechovky, ale také prázdné konzervy či kovové uzávěry a víčka. Nepatří do nich naopak tlakové obaly od kosmetiky, ale i nádoby od motorových olejů, benzinu, barev a dalších chemických či nebezpečných látek.