zpět na novinky

Uchopovače pomohly zvýšit objem výroby

Uchopovače pomohly zvýšit objem výroby

Společnost OnRobot, poskytovatel koncových nástrojů pro kolaborativní roboty, uvedla, že FT-Produktion, švédská strojírenská firma se zákazníky z automobilového, stavebního a nábytkářského průmyslu, zvýšila svou produktivitu díky robotickému řešení obsahující dva uchopovače RG2 od OnRobot.

V roce 2017 firma renovovala většinu svého strojního vybavení a k tomu přidala klíčové zařízení: flexibilní robotické pracoviště skládající se z cobota UR5 od Universal Robots, dvou uchopovačů RG2 od OnRobot a platformy ProFeeder od EasyRobotics.

Kolaborativní aplikace pomohla výrobci zkrátit dodací lhůty a přijímat objednávky od společností typu Volvo, Renault a Scania ve větších objemech. Kromě toho vyřešila nedostatek kvalifikovaných pracovníků na trhu. „Zvolili jsme kombinaci řešení od OnRobot, Universal Robots a EasyRobotics, protože se jedná o snadno programovatelnou platformu. Investice do tohoto řešení se vyplatila již po 9 měsících,“ uvedl jeden z majitelů firmy FT-Produktion Joakim Karlberg.

Díky robotickému pracovišti, které funguje 16 hodin denně 5 dní v týdnu, je nyní možné objednávku o 150 000 ks profilů vyrobit za méně než dva měsíce, což přináší úsporu až 500 hodin oproti předchozímu nastavení.