zpět na novinky

Výrobce kobotů Hanwha vstoupil na český trh

Výrobce kobotů Hanwha vstoupil na český trh

Jeden z největších globálních hráčů na poli kolaborativních robotů (kobotů) – jihokorejská společnost Hanwha – vidí v České republice velký potenciál. V současnosti nabízí tuzemským zákazníkům trojici svých robotů, další budou brzy přibývat. Exkluzivním dodavatelem je společnost HCR CZECH. Ta má s jihokorejským gigantem podepsanou smlouvu na 25 let.

Český trh s kolaborativními roboty je vysoce saturovaný. Přesto se nám i za tak krátkou dobu, co na tomto trhu působíme, potvrdilo, že majitelé nebo manažeři průmyslových firem mají zájem seznámit se detailněji s novými a možná ne tak známými produkty. Přitom za námi stojí společnost, která je 244. největší korporací na světě, co se týká obratu a zaměstnává 120 tisíc lidí,“ říká Radek Kaňovský, CEO společnosti HCR CZECH.

Prvním a nejmenším zástupcem z nabízené trojice robotů je Hanwha HCR-3, který při 12 kilogramech hmotnosti disponuje užitečným zatížením až 3 kg. Díky svému komplexnímu designu složeného z šesti otočných ramen dokáže robot pracovat i ve stísněném prostoru s maximálním dosahem 630 mm, kde lidská obsluha není možná. Neomezená rotace posledního kloubu jej tak dělá ideálním pro snadné šroubování a kompletaci produktů.

Hanwha HCR-5 je nejpopulárnější z modelů a svým dosahem je nejblíže lidskému rozsahu rukou. Robot disponuje šesti osami umožňujícími téměř jakýkoli pohyb s maximálním dosahem 915 mm. Díky horní hranici užitečného zatížení 5 kilogramů v kombinaci s certifikací CLEAN ROOM ISO 2 najde využití i ve farmakologickém či potravinářském průmyslu.

Posledním zástupcem řady je Hanwha HCR-12, jehož zatížení je 12 kilogramů. Hlavní předností tohoto velikána je velký rádius dosahu, přesněji 1300 mm. Stává se tak vhodným zejména na náklad, výklad či paletizaci. Vedle toho se hodí i pro montáž, leštění nebo třeba kontrolu kvality. Robotická ruka je velmi robustní, čemuž napovídá i její hmotnost 52 kg.