zpět na novinky

Za rok se v Praze vytřídilo přes 91 tun kovových obalů

Za rok se v Praze vytřídilo přes 91 tun kovových obalů

Pražané vytřídili za první rok provozu šedých kontejnerů, určených především pro sběr prázdných nápojových plechovek, více než 91 tun kovových obalů. Nejaktivnější byli letos v červnu, kdy vytřídili 13,36 tuny.

Sběr kovových obalů začal loni v srpnu a nyní je v ulicích hlavního města 456 šedých kontejnerů. Plechovky svážejí Pražské služby do svého areálu, kde je obsah roztříděn na kovy a hliník.

Loni bylo vytříděno zhruba 21 tun plechovek. Nejméně to bylo v srpnu, kdy svoz začal. Lidé tehdy vytřídili 0,62 tuny odpadu. V průběhu letošního roku nekleslo měsíční množství svezených plechovek pod 6,5 tuny. Na některých místech musel být posílen svoz. „Šedé kontejnery standardně svážíme jednou za šest týdnů, nicméně na exponovaných místech svážíme jednou za tři až čtyři týdny. To samé platí, pokud je odpad tříděn do menších 240litrových nádob,“ uvedl mluvčí Pražských služeb Radim Mana

Kontejnery jsou určeny zejména pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale lidé do nich mohou hodit i prázdné konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Do separačních nádob naopak nepatří obaly od deodorantů ve spreji a od motorových olejů, benzinu, barev a dalších chemických nebo nebezpečných látek.

Zdroj: odpady-online.cz
Foto: Praha 1