zpět na novinky

Zákazníci Tesco mohou nakupovat prostřednictvím skenerů a mobilů

Zákazníci Tesco mohou nakupovat prostřednictvím skenerů a mobilů

Společnost Tesco představila nový inovativní způsob nakupování Scan&Shop a Scan&Shop mobile. Jedná se o nový způsob nakupování, který je jednoduchý, rychlý a pohodlný, zákazníkům šetří čas a navíc mají neustále přehled o výši svého nákupu.

Tato služba bude postupně uvedena na zkoušku v celkem 17 obchodech ve střední Evropě. Nyní je dostupná všem zákazníkům hypermarketu Tesco v Letňanech.

„S touto službou bude vaše nakupování zábava, budete mít neustále přehled o tom, kolik stojí váš nákup, nemusíte vykládat zboží na nákupní pás u pokladen a zkrátí se celková doba nákupu,“ říká Martin Beháň, představitel Tesco pro Českou republiku.

A jak tato nová služba funguje? Při vstupu na prodejní plochu Tesco jsou umístěny stěny se skenery. Pro uvolnění skeneru naskenují zákazníci svoji Tesco Clubcard ve spodní části monitoru. Pokud Clubcard nevlastní, zvolí na monitoru možnost nákupu “bez Tesco Clubcard” a postupují dle instrukcí na monitoru. Jejich skener se rozsvítí zeleně a je připraven na nákup.

prodejna-a-prodejkyne-small

Zákazníci mohou skenovat a vkládat zboží rovnou do svých tašek v nákupním vozíku. Mají tak neustálou kontrolu nad tím, co mají ve vozíku. Pro nákup ovoce a zeleniny, které jsou prodávány po kusech, musí naskenovat speciální čárový kód, který naleznou na regálu. V případě váženého zboží, naskenují čárový kód po jejich zvážení. Na konci nákupu stačí přijít k samoobslužné pokladně, kde mohou  jednoduše zaplatit. Proškolený personál jim případně pomůže s dokončením jejich nákupu.

Pokud se zákazník rozhodne použít službu Scan&Shop mobile, je třeba si nejprve stáhnout mobilní aplikaci, která společně s chytrým telefonem dokáže nahradit skener. Je také potřeba nejprve naskenovat QR kód obchodu, který lze najít u vchodu. Nákup ukončíte pomocí automaticky vygenerovaného čárového kódu v mobilním telefonu, který naskenujete na samoobslužné pokladně.

Zdroj: TESCO Stores