Britové zavádí novou daň
z plastových obalů
V dubnu 2022 má ve Spojeném království vstoupit
v platnost daň z plastových obalů. Vztahovat se bude na plastové obaly, které jsou vyrobeny ve Spojeném království nebo do něj dovezeny
a obsahují méně než 30 % recyklovaného plastu.
 

Více →

 
Plechovky Pilsner Urquell jsou
již ze tří čtvrtin vyrobeny z recyklátu
Podíl recyklátu obsaženého v plechovkách Pilsner Urquell se zvýšil na 75 %, což je aktuálně nejvyšší certifikovaná úroveň dostupná na trhu. Díky většímu poměru recyklovaného hliníku mají podle nápojáře nové plechovky až o 30 %, což… 

Více →

 
Česká republika je 10. ve výrobě obalů z papíru a vlnité lepenky
V celé EU působí zhruba sedm tisíc podniků, které se zabývají výrobou papíru, lepenky a obalů z nich. Největším producentem co do hodnoty výroby je Německo, následují Itálie a Francie. Česká republika se pohybuje na 10. místě.

Více →

 
Verified by GS1:
již 200 milionů produktů
Ve fyzickém světě obchodu i v digitálním prostředí e-commerce platí důležitá věc. Jedinečná a trvalá identifikace obchodních položek umožňující konzistentní a přesné sdílení dat o produktech
je základem fungování dodavatelsko-odběratelského řetězce! 

Více →

 
5940 G – nová inkjet tiskárna vysokého rozlišení s Touch Dry® horkými inkousty
Společnost Markem-Imaje, globální poskytovatel komplexních řešení dodavatelského řetězce, uvádí na trh inkoustovou tiskárnu 5940 G s vysokým rozlišením. Tiskárna využívá unikátní inkousty Touch Dry® a přináší vysoce kvalitní tisk čárových kódů v kvalitě C nebo vyšší, které odpovídají požadavkům GS1.

Více →

 
UPS Healthcare otevře v Německu první logistické centrum
Společnost UPS Healthcare oznámila, že otevře své první logistické centrum zaměřené na zdravotnictví v německém Giessenu. Centrum má zahájit provoz počátkem roku 2023 a bude odpovídat potřebám trhu s nároky na pokročilou logistiku s řízenou teplotou. Podobný provoz byl nedávno otevřen v Ostravě.

Více →

 
Společnost SIG převzala
dodavatele flexibilních obalů
Společnost Scholle IPN, přední světový dodavatel flexibilních obalových řešení, oznámila, že ji na základě dohody převezme světový výrobce aseptických kartonových obalů  – společnost SIG.

Více →

 
Uzávěrka soutěže Best in Design
se blíží!
Mezinárodní soutěž Best in Design pořádána pod záštitou festivalu Zlin Design Week dává šanci mladým designérům získat nejen finanční podporu pro svou tvorbu. Do uzávěrky letošního ročníku už zbývá jen pár dní.  Vyplněné přihlášky je třeba zaslat nejpozději do 28. 2. 2022!

Více →

Tato zpráva je oznámením internetového portálu www.packagingherald.cz.
Copyright
© 2022 KON Agency s.r.o., Na Květnici 616/4, Praha 4. Všechna práva vyhrazena.

Twitter   LinkedIn   YouTube